Facebook kendi kendine etiketliyor,bişeyler paylaşıyor soruları

facebook virüs alert Facebook kendi kendine etiketliyor,bişeyler paylaşıyor sorularıGün geçmiyorki internette herşeyi fırsata çevirmeye çalışanlar yeni bir yöntem bulmasın :) Bildiğimiz gibi bizim meraklı milletimiz facebookta her uygulamayı yüklemekte.Özellikle kaç yılında evleneceksin, ne zaman öleceksin, yok sevgilinin ismi ne olacak, kaç çocuğun olacak, facebookta renkli yazma gibi saçma sapan olmayacak uygulamaları yüklemekten zevk duyanlar bu tuzaklara düşüyor. Çoğunluklada rezil oluyorlar. Son günlerde yine bu uygulamalardan kaynaklı bir bakıyorsunuz arkadaşınız bi site ismi yazmış oww çok süper girin filan sizi ve birkaç kişiyide etiketlemiş.Bunu defalarca paylaşıp başka arkadaşlarınıda etiketlemiş ama kullanıcının haberi yok. O uygulamarı kurarken kendisine bu uygulamanın senin adına paylaşımda bulunmasına tüm bilgilerine erişmesine izin veriyormusun gibi uyarıları evet diyip okumadan geçiştirmiş çünkü.

Hatta geçen günlerde Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin Aynura!sı Esra Şengünalp’in bile bu tuzağa düştüğünü duvarında arkadaşlarının etiketli olduğu iletilerde abuk subuk bir siteyi sık sık paylaştığını gördüm.Acaba fake hesapmı dedim ama kendi hesabı.Şimdi bi caps ekleyeyim dedim ama profilini kapatmış sanırım bu duruma düştükten sonra.

Facebookta kendi kendine arkadaşlarım etiketleniyor sorusunu soran geliyor, cevabı basit her zaman olduğu gibi ve her zaman söylediğim gibi yüklediğiniz saçma sapan uygulamaları kaldırın kurtulun :)

Hesap Ayarları’ndan Uygulamalara girin  yüklediğiniz uygulamaları göreceksiniz, uygulamanın sağ yanında ise bir çarpı işareti var ona tıklayıp uygulamayı kaldır demeniz yeterli.


317 Görüntüleme.

Yazar : Kaya Güneş

1994 yılından beri bilgisayar kullanıyor. Profesyonel Photoshop Kullanıcısı, Motosiklet tutkunu, Teknoloji Meraklısı, Doğa ve Hayvansever. Haber Muhabirliği, Gazetecilik, haber kameramanlığı, radyo yayıncılığı, kurgu operatörlüğü, web tasarımı, seo danışmanlığı yaptı.Ankara'da çeşitli fotoğraf stüdyolarında fotoğraf editörlüğü ve stüdyo fotoğrafçılığı yaptı.Resmi bir kurumda basın yayın, grafik tasarım, sosyal medya ve fotoğraf işlerini yürütüyor.

Facebook kendi kendine etiketliyor,bişeyler paylaşıyor soruları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz