Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25 TEMMUZ 2012 FACEBOOK REKLAMLARINDAN KURTULMA YENİ YÖNTEM İÇİN YENİ YAZIMI OKUYUNUZ

http://www.kayagunes.com/facebook-hesabim-kendi-kendine-reklam-gonderiyor-diyorsaniz/

Facebook profilinizde çıkan 7 günde sigaradan kurtulun, pembe maske, sırt yeleği ben aldım çok beğendim, kamburluğa çözüm gibi saçma sapan ve haberiniz olmadan kendi kendine paylaşılan reklamlar canınızı sıkıyordur.

Bu reklamlar aynı siz paylaşmışsınız gibi profilinizde çıkar veya arkadaşlarınızın duvarında siz göndermişsiniz gibi yer alır.

Facebookta Profilimde Çıkan Reklamlar Nerden Geliyor, Nasıl Kurtulurum?

Diyorsanız, sizlere kesin çözümünden bahsedeyim.Bu reklamlar kullandığınız saçma sapan uygulamalardan geliyor.Bu uygulamaları yüklerken ilk başta size soruyor ama okumuyorsunuz.Profilinizdeki bilgilere erişmeye, duvarınızda içerik yayınlamaya, sizin adınıza paylaşımda bulunmaya izin veriyormusunuz gibisinden bişeyler soruyor, ben hiçbir uygulamayı yüklemediğimden tam bilmiyorum.Bu sorulara “izin ver” demeden uygulama yüklenmiyor ve sizde izin veriyorsunuz.

Hatta bazı zamanlar hacdan yeni gelmiş veya cemaat sohbetlerine katılan kişilerin bile çıplak kız videoları veya erotik içerikler paylaştığını görüyoruz.Bunun kaynağıda video uygulamaları.Facebookta video izlemek için uygulama yüklemeye gerek olmadığı halde video uygulamaları yüklüyor insanlar.Reklamlar ve erotik videolar bu uygulamar tarafından profilinizde paylaşılıyor.

Uygulamaları kaldırın kurtulun

1 – Anasayfadayken en sağ üst köşeden gizlilik ayarlarına giriyoruz. (Resmi Büyütmek için Üstüne Tıklayınız.

2-  Açılan sayfada Uygulamalar ve internet Seçenekleri bağlantısına tıklıyoruz.

3- Kullandığın Uygulamalar Kısmında “İstemediğin veya sürekli spam gönderen uygulamaları Kaldır.” diye bir bağlantı var.Kaldır a tıklayıp bu saçma video, fal, takvimime, arkadaşların doğum günü, ne zaman ölecek kalacaksın gibi uygulamarı kaldırıyoruz.Uygulamanın yanında çarpı x işaretine basıp kaldır diyerek.

Artık Duvarınızda Reklamlar ve Sizin bilginiz dışında paylaşılan şeylerden kurtulmuş oldunuz.

BUNLARI YAPAMADIM DİYORSANIZ

Facebook hesabınıza giriş yapıp http://www.facebook.com/settings/?tab=applications bu bağlantıya tıklayın veya adres satırına yapıştırın.Bahsettiğim sayfaya gelmiş olacaksınız.

DUVARIMDA PAYLAŞILAN REKLAMI HANGİ UYGULAMA GÖNDERİYOR?

Diyorsanız, öğrenmek çok kolay.Duvarınızda bilginiz dışında çıkan reklam veya videonun  hemen altında “……. ile ” diye yazar.Bknz:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comments

 1. Cevapla

 2. Cevapla

 3. By asena

  Cevapla

 4. By asena

  Cevapla

 5. Cevapla

 6. By ferhan

  Cevapla

  • Cevapla

 7. By feyza

  Cevapla

 8. By zafer

  Cevapla

 9. By Murat Umutlu

  Cevapla

 10. By anıl kartal

  Cevapla

  • Cevapla

   • By emre

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir