Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma

25 TEMMUZ 2012 FACEBOOK REKLAMLARINDAN KURTULMA YENİ YÖNTEM İÇİN YENİ YAZIMI OKUYUNUZ

http://www.kayagunes.com/facebook-hesabim-kendi-kendine-reklam-gonderiyor-diyorsaniz/

Facebook profilinizde çıkan 7 günde sigaradan kurtulun, pembe maske, sırt yeleği ben aldım çok beğendim, kamburluğa çözüm gibi saçma sapan ve haberiniz olmadan kendi kendine paylaşılan reklamlar canınızı sıkıyordur.

Bu reklamlar aynı siz paylaşmışsınız gibi profilinizde çıkar veya arkadaşlarınızın duvarında siz göndermişsiniz gibi yer alır.

Facebookta Profilimde Çıkan Reklamlar Nerden Geliyor, Nasıl Kurtulurum?

Diyorsanız, sizlere kesin çözümünden bahsedeyim.Bu reklamlar kullandığınız saçma sapan uygulamalardan geliyor.Bu uygulamaları yüklerken ilk başta size soruyor ama okumuyorsunuz.Profilinizdeki bilgilere erişmeye, duvarınızda içerik yayınlamaya, sizin adınıza paylaşımda bulunmaya izin veriyormusunuz gibisinden bişeyler soruyor, ben hiçbir uygulamayı yüklemediğimden tam bilmiyorum.Bu sorulara “izin ver” demeden uygulama yüklenmiyor ve sizde izin veriyorsunuz.

Hatta bazı zamanlar hacdan yeni gelmiş veya cemaat sohbetlerine katılan kişilerin bile çıplak kız videoları veya erotik içerikler paylaştığını görüyoruz.Bunun kaynağıda video uygulamaları.Facebookta video izlemek için uygulama yüklemeye gerek olmadığı halde video uygulamaları yüklüyor insanlar.Reklamlar ve erotik videolar bu uygulamar tarafından profilinizde paylaşılıyor.

Uygulamaları kaldırın kurtulun

1 – Anasayfadayken en sağ üst köşeden gizlilik ayarlarına giriyoruz. (Resmi Büyütmek için Üstüne Tıklayınız.

facebook 1 300x116 Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma

2-  Açılan sayfada Uygulamalar ve internet Seçenekleri bağlantısına tıklıyoruz.

3- Kullandığın Uygulamalar Kısmında “İstemediğin veya sürekli spam gönderen uygulamaları Kaldır.” diye bir bağlantı var.Kaldır a tıklayıp bu saçma video, fal, takvimime, arkadaşların doğum günü, ne zaman ölecek kalacaksın gibi uygulamarı kaldırıyoruz.Uygulamanın yanında çarpı x işaretine basıp kaldır diyerek.

facebook 2 300x236 Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma

Artık Duvarınızda Reklamlar ve Sizin bilginiz dışında paylaşılan şeylerden kurtulmuş oldunuz.

BUNLARI YAPAMADIM DİYORSANIZ

Facebook hesabınıza giriş yapıp http://www.facebook.com/settings/?tab=applications bu bağlantıya tıklayın veya adres satırına yapıştırın.Bahsettiğim sayfaya gelmiş olacaksınız.

DUVARIMDA PAYLAŞILAN REKLAMI HANGİ UYGULAMA GÖNDERİYOR?

Diyorsanız, öğrenmek çok kolay.Duvarınızda bilginiz dışında çıkan reklam veya videonun  hemen altında “……. ile ” diye yazar.Bknz:

facebook 3 300x216 Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma

 


6516 Görüntüleme.

Yazar : Kaya Güneş

1994 yılından beri bilgisayar kullanıyor. Profesyonel Photoshop Kullanıcısı, Motosiklet tutkunu, Teknoloji Meraklısı, Doğa ve Hayvansever. Haber Muhabirliği, Gazetecilik, haber kameramanlığı, radyo yayıncılığı, kurgu operatörlüğü, web tasarımı, seo danışmanlığı yaptı.Ankara'da çeşitli fotoğraf stüdyolarında fotoğraf editörlüğü ve stüdyo fotoğrafçılığı yaptı.Resmi bir kurumda basın yayın, grafik tasarım, sosyal medya ve fotoğraf işlerini yürütüyor.

“Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma” for 13 comments

 1. Mr. Müslüm diyor ki:

  yardıımmm ne olur yardım edin sürekli reklam paylasıyorr nolur ya

 2. Barış YAPAR diyor ki:

  teşekkür ederimm

 3. asena diyor ki:

  Saçma sayfalar beğeniyor, resimler beğeniyor.

 4. asena diyor ki:

  ya ben de platformu kapat diyor. kapattım ama yine aynı durum devam ediyor.

 5. Ad Soyad diyor ki:

  işe yaradı teşekkürler

 6. ferhan diyor ki:

  hiçbir uygulama kullanmıyor, hiçbir reklama tıklamıyor, hasap ayarlarından “hiçkimse” işaretli, gizlilik ayarlarındaki uygulamaların hepsini kaldırdım. bir virüs programından sonra şifre mi de değiştirerek ne varsa temizlediğimi sandım, gelin görün ki, başka bi reklam tekrardan bulaştı. ne yapacağımı şaşırdım

  • Kaya Güneş diyor ki:

   Combofix programını indirip kurun.Tarama ve temizleme işlemi biraz uzun sürebilir beklerseniz her türlü zararlıyı sistemden temizleyecektir.Yine çözülmezse bana yazın uzaktan bağlantıyla hallederiz.

 7. feyza diyor ki:

  Anlattığınız şekilde yaptım ama birkaç gün önce belki kurtulurm umuduyla’bütün uygulamaları kapat’ demiştim. şimdi açtım karşıma Hiçbir uygulamanın Facebook hesabınla etkileşime geçmesine izin vermedin. diye yazı çıktı. uygulamaları açtım yine aynı şeyi söylüyor. ne yapabilirim?

 8. zafer diyor ki:

  merahaba benim facebookum arakdasimin resim altlarina sürekl, yorum atiyor yardimmn ediinnno offfff

 9. Murat Umutlu diyor ki:

  Arkadaşlar reklam göndermeye neden olan mesajları inceledim. Hangi sitelere yönlendiriyor, yönlendirdikleri siteler bilgisayarınıza ne gibi dosyalar yüklüyor haberiniz yok sanırım. Öncelikle kullandığınız internet tarayıcısının (Chrome, Internet Explorer veya Firefox) eklentiler bölümüne girin. Burada etkin olan eklentilere bir göz atın. Artık yeni nesil facebook spamları bu şekilde yayılıyor. Sizi zaman tünelinden kurtul vs.. diyerek faceplus vb. saçma sapan sitelere yönlendiriyor. Sonrasında size zaman tünelsiz bir facebook için dosya indirmenizi söylüyor. Dosyayı indiriyorsunuz veee güm… Artık hesabınız bir zombi gibi… Sürekli reklam yolluyor.

 10. anıl kartal diyor ki:

  tamam ama bi de şöyle birşey var . . ben uygulama kullanmadığım oyun oynamadığım halde facebook bu uygulama ve oyunları ben kullanıyomuş gibi gösteriyo mesela 2 gün önce başıma böyle birşey geldi uygulamalara baktığımda hiç bilmediğim şeyleri beğendiğimi kullandığımı gösteriyodu neyse kaldırdım bugün tekrar baktım yine aynı hale gelmiş bundan nasıl kurtulucaz

  • Kaya Güneş diyor ki:

   Uygulamadan olmadığına eminseniz, şifrenizi değiştirin.Yine otomatik bir uygulama veya daha önceden tüm bilgilerinize erişmesine izin verdiğiniz bir uygulama, hesap bilgileri olan binlerce kişinin duvarına bu tür şeyler gönderiyor olabilir.

Facebook Profilde Kendi Kendine Çıkan Reklamlardan Kurtulma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz