Hükümet Kadın Filmi

Hukumet Kadin Hükümet Kadın Filmi

Hükümet Kadın film konusu:

Hükümet Kadın:

Vizyona yeni giren filmlerden biriside yerli yapım Hükümet Kadın.Bu role en yakışan kişide zaten başrol oyuncusu Demet Akbağ. Çok doğru seçim.Xate okuma yazması olmayan, Mardin Midyatta Yaşayan 8 Çocuk annesi bir kadındır.Midyatlı Xate’nin çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Xate bir gün, hiç beklenmedik bir  şekilde kendisini Midyat’ın Belediye Başkanı olarak bulur!

Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Belediye Başkanlığını da o kadar iyi götürmeye niyetlidir.

Kısa zamanda Hökümet gibi kadın olduğunu kanıtlayan Midyat Belediye Başkanı Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu’da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate’nin hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin’in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak bulunuyor…

Hükümet Kadın filminin oyuncuları:

Demet Akbağ, Ercan Kesal, Bülent Çolak, Cezmi Baskın, Mahir İpek, Rıza Akın

Hükümet Kadın filminin yönetmeni:

Sermiyan Midyat

Hükümet Kadın vizyon tarihi:

1 Şubat 2013

Hükümet Kadın Film Fragmanı


138 Görüntüleme.

Yazar : Kaya Güneş

1994 yılından beri bilgisayar kullanıyor. Profesyonel Photoshop Kullanıcısı, Motosiklet tutkunu, Teknoloji Meraklısı, Doğa ve Hayvansever. Haber Muhabirliği, Gazetecilik, haber kameramanlığı, radyo yayıncılığı, kurgu operatörlüğü, web tasarımı, seo danışmanlığı yaptı.Ankara'da çeşitli fotoğraf stüdyolarında fotoğraf editörlüğü ve stüdyo fotoğrafçılığı yaptı.Resmi bir kurumda basın yayın, grafik tasarım, sosyal medya ve fotoğraf işlerini yürütüyor.

Hükümet Kadın Filmi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz