Muhteşem Yüzyıl 49.Yeni Bölüm Özeti ve Fragmanı İzle – (Hürrem Sultan’ın Zaferi)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osmanlı tarihinin en görkemli zamanlarının canlandırıldığı Muhteşem Yüzyıl bu hafta 49.yeni bölümü ile yine tüm sevenlerini ekrana kilitleyecek.

Muhteşem Yüzyıl Yeni Bölüm Özeti ve Fragmanı izle STAR TV DİZi İZLE. Her hafta Çarşamba günü saat 20:00’de Star Tv’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl 49.Bölüm fragmanı yayınlandı.

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Muhteşem Yüzyıla sürekli yeni oyuncuların katılımı dikkat çekiyor.Diziye son katılan isim ise Melisa Sözen. Güzel oyuncu, Hırvat asıllı cariye Nora olarak Muhteşem Yüzyılın 49.Bölümü ile ekranlarda olacak. Osmanlı ordusu zafer peşinde. Sultan Süleyman ordusunu soğukkanlı bir şekilde yönetip zafere ulaşma peşinde. İşler istediği gibi gidiyor ancak gözünü açık tutmak zorunda. Şehzade Mustafa ilk kez sefere çıkıyor. Hürrem Sultan ise sarayda yalnız. Vali Sultan bu fırsatı kaçırmıyor ve hazırladığı planını uygulamaya koyuluyor.

Hürrem Sultan’ın başı yine belada! Sultan Süleyman’ın sefere çıkacak olması, Hürremin korku dolu kabuslar görmesine neden oluyor.Çünkü Sultan Süleyman ne zaman sefere çıksa Hürrem Sultan’ın başına iş geliyor. Sultan Süleyman Hürremi rahatlatmak için çabalarını sürdürüyor. Fakat Hünkarın sefere çıkmasıyla Hürremin korkularının yersiz olmadığı ortaya çıkıyor. Valide Sultan, Hürremden kurtulmaya kararlı ve hazırladığı acımasız planını uygulamaktan çekinmiyor.Bu kez başaracakmı.Muhteşem Yüzyıl 49.Bölümde Hürrem ne yapacak.

Haremde olaysız gün geçmiyor. Masum cariyeler üst üste dehşet verici olaylara kurban gidiyorlar. Bu nedenle de Haremde huzursuzluk gün geçtikçe artıyor. Cariyeler olan olaylardan Hürrem Sultanı sorumlu tutmaya devam ediyor. Hürrem hiç beklemediği vahşilikte bir tepki ile karşı karşıya kalıyor. Şehzade Mustafa ölümle burun buruna! İlk seferine çıkan Şehzade Mustafa heyecanına engel olamıyor ve ilk fırsatta kendisini düşmanın arasına atıyor.

Muhteşem Yüzyıl 49.Bölüm Fragmanı

Ancak işler beklediği gibi gitmez. Şehzade Mustafa ölümle burun buruna gelir.Sultan Süleyman’ın ordusunun ayak sesleri tüm Avrupaya korku salmaya yeter. Şarlken kurduğu kalabalık orduya rağmen, Sultan Süleymanın karşısına çıkmaktan korkmaktadır. Sultan Süleyman elçiler aracılığıyla Şarlkeni er meydanına savaşmaya davet eder. Şarlkenin Sultan Süleymana cevabı ne olacak?.

Muhteşem Yüzyıl’ın bir önceki bölümde herkes, Hürrem Sultan’ın cariyesi ve yardımcısı olan Dora’yı kovmasına çok şaşırdı. Meğer hürrem Sultan bunu yaparak zekasını kullanmış ve bunu Şehzade Mustafa’yı avucunun içine almak için yapmıştır. Muhteşem Yüzyıl’ın 49.bölümünde Hürrem’in planları işe yarıyor ve Dora Şehzade Mustafa’nın gözdesi olmayı başarıyor.Şehzade Mustafa dahada tutkulu bir şekilde Dora’ya karşı bağlanıyor.

Valide sultan ise harem kargaşası ve haremi Hürrem’e karşı kışkırtma planları son buldu ve bu olay kendilerine döndü gibi. Hürremin yüzünün yanmasından dolayı Süleyman validesine karşı artık daha temkinli ve annesine karşı Hürremin tarafında olup onu ezdirmemeyi düşünüyor.

Kanuni ve Hürrem Aşkı Dahada Alevleniyor

Hürrem Sultan’a karşı yapılan haksızlıkları birebir gören ve tek nikahlı karısı olan Hürrem artık daha çok değer görecek. Sultan Süleyman bu bölümde Hürrem’in saygınlığını dahada arttıracak. Hürrem Sultan ise bu kozu Valide Sultan’a ve Mahidevran’a karşı kullanacaktır. Hürrem Sultan haremin iplerini  yavaş yavaş eline alıyor.

Hürrem Haremi Kimseye Bırakmayacak

Hürrem sultan bu bölümde hareme önem verecek ve haremi kendisinin yönettiğini ispat edecek .Daye Hatunu bu planda çok iyi şekilde kullancak. Valide sultan Daye’yi kaybettiğine çok pişman olacak ama nafile…

Aybige Malkoçoğlu Aşkı Dahada Alevlenecek

Malkoçoğlu Aybigeye sırılsıklam aşık oluyor ve bu aşkı Aybige tarafından karşılıksız kalmıyor. Aybige Malkoçoğlunu gerçekten çok seviyor.

Gülşah Daha Çok Haddini Aşacak

Mahidevran’ın hizmetkarı olan Gülşah geçen bölümde Daye Hatun’un yerine geçti. Haremin Hatunu olan Gülşah herkese acımasızca davranıyor ve yetkilerini bilhassa Daye hatuna karşı kullanmaya devam ediyor.

Daye Hatun Hürremin Tarafında

Muhteşem Yüzyıl 49.Bölüm fragmanında Daye Hatun Valide Sultanı karşısına aldı ve tarafını seçti. Valide sultanın 40 yıllık hizmetkarı ve haremin 2.kadını olan daye hatun gerçeği gördü ve artık hürremin yanında yer alacak.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir